الگوریتم های لود بالانسینگ


معرفی الگوریتم های پیشرفته لود بالانسینگPeplink دارای 7 الگوریتم لود بالانسینگ ترافیک اینترنت میباشد که به کمک آنها میتوان نحوه استفاده از خطوط مختلف اینترنت را مدیریت و کنترل نمود.

Weighted Balance

تنظیم وزن و نسبت استفاده از هر یک از خطوط اینترنت توسط این الگوریتم قابل تنظیم میباشد. چنانچه استفاده همزمان از کلیه خطوط مد نظر باشد با تنظیم این الگوریتم میتوان به این امر تحقق بخشید.


Priority

مسیر دهی ترافیک اینترنت به لینک با اولویت بالاتر تا هر زمان که آن لینک وصل باشد. خطوط اینترنت با اولویت پایین تر زمانی مورد استفاده واقع خواهند شد که خط با اولویت بالاتر دچار قطعی شود.


Overflow

این الگوریتم زمانی که پهنای باند لینک های اینترنت اشباع میشود ترافیک را به سایر خطوط با اولویت پایین تر مسیردهی مینماید. جهت استفاده از این الگوریتم میبایست سرعت دانلود و آپلود هر یک از خطوط در تنظیمات دستگاه به طور دقیق مشخص شده باشد.


Persistence

این الگوریتم جهت استفاده از پروتوکل HTTPS، سایت های بانکداری الکترونیک و سایر وب سایت هایی که از پروتوکل های امنیتی حساس به تغییر آدرس IP استفاده میکنند ضروری میباشد. در زمان استفاده از چنین وب سایت هایی، الگوریتم Persistence ترافیک اینترنت را طوری مدیریت مینماید که از تغییر IP کاربر اجتناب شود.


Least Used

این الگوریتم ترافیک خروجی را به سمت لینکی هدایت میکند که دارای مصرف پهنای باند کمتری نسبت به سایر خطوط اینترنت میباشد.Lowest Latency

این الگوریتم بیشتر جهت کابردهای بازی های آنلاین مورد استفاده واقع میگردد و ترافیک را به لینک اینترنتی هدایت میکند که دارای بهترین زمان پاسخ دهی و کمترین زمان تأخیر میباشد.Enforced

این الگوریتم ترافیک مشخصی را بر اساس پروتوکل، آدرس مبدأ یا آدرس مفصد طوری محدود مینماید که تنها از یک لینک اینترنت خاص استفاده نماید.نحوه انجام تنظیمات Outbound Policy :
سوالات متداول

فرم ارسال سوال

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* متن سوال:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید: